forex trading logo

Dziennik elektroniczny

Nabór elektroniczny

Klub Miłośników Teatru
wtorek, 02 listopada 2010 12:03

A MOŻE DO TEATRU?...
      W naszej szkole od dwóch lat działa Szkolne Koło Miłośników Teatru. To świetna alternatywa dla współczesnej kultury masowej, która nie zawsze prezentuje wysoki poziom. Teatr rozwija wrażliwość i intelekt, o tym wiedzieli już starożytni Grecy, twórcy tragedii antycznej.
      Pamiętając o tej zasadzie,  grupa uczniów z klas III, prawdziwych miłośników teatru –pod opieką pani prof. Doroty Lenart- już po raz kolejny w tym roku ruszyła 8 lutego do Wrocławia, aby uczestniczyć w kolejnym wydarzeniu teatralnym. Ponieważ stolica Dolnego Śląska kończy właśnie obchody Roku Tadeusza Różewicza, nasz wybór padł na Teatr Współczesny przy ul. Rzeźniczej we Wrocławiu, gdzie obejrzeliśmy inscenizację Różewiczowskiego dramatu pt. „Pułapka”.
      Spektakl to opowieść o życiu pisarza dwudziestolecia międzywojennego- Franza Kafki- o jego lękach, których źródło można upatrywać w trudnych relacjach bohatera z jego ojcem. Na pozór- temat trudny, ale przedstawienie okazało się bardzo ciekawe, a przede wszystkim- pouczające, bo któż z nas nie doświadczył uczuć podobnych do tych, które przeżywał Kafka? Tytułowa „pułapka” to świat każdego pojedynczego człowieka…
                                                                                                Z niecierpliwością czekamy na kolejny wyjazd do teatru…

 


Stworzone dzięki Joomla!. Designed by: business website hosting ticketing system Valid XHTML and CSS.

© 2010   Zespół Szkół Ponadgimnazjalnych w Lubinie. Liceum Profilowane. Szkoła Policealna dla Dorosłych. Szkoła Zawodowa.

Wszelkie prawa zastrzeżone. Wykorzystanie bez zgody autorów zabronione.