forex trading logo

Dziennik elektroniczny

Nabór elektroniczny

MIKOŁAJ W SZKOLE

6 grudnia 2017 r. odwiedził nas Mikołaj, który przeszedł po całej szkole, aby sprawdzić co się u nas dzieje i obdarować nas słodyczami. Ale nic za darmo - musieliśmy rozwiązać krzyżówkę o Mikołaju oraz namalować na czas rysunek Mikołaja. Szczególnie dużo uśmiechu sprawiły zabawne rysunki Mikołaja. Rysunki musieli również namalować nauczyciele i pracownicy administracji. Za imprezę odpowiedzialna była klas IV technik ortopeda z wychowawcą p. B. Jankowską.

 
Mikołajki w Domu Opieki "Szarotka" w Lubinie

Koło Wolontariatu pod opieką p. Bożeny Jankowskiej przeprowadziło zbiórkę różnych rzeczy do paczek dla mieszkańców Domu Opieki ,,Szarotka" w Lubinie. Łącznie przygotowano 35 paczek, które przekazano mieszkańcom w dniu 06.12.2017 r.

 
92 rocznica śmierci naszego patrona Wł. St. Reymonta w Warszawie

W dniu 5 grudnia 2017 r. z inicjatywy dr Tadeusza Samborskiego - Członka Zarządu Województwa Dolnośląskiego, delegacja naszej szkoły w składzie: Kornelia Delimata, Kornelia Romanow, Patryk Wiszniowski wraz z opiekunem panem Rafałem Porzezińskim udała się do Warszawy. Dolnośląska delegacja składająca się ze szkół noszących imię Władysława Stanisława Reymonta oraz przedstawicieli instytucji w hołdzie wybitnemu polskiemu nobliście jakim był Władysław Stanisław Reymont w 92 rocznicę jego śmierci wzięła udział w uroczystościach przy jego grobie na Cmentarzu Powązkowskim w Warszawie. Następnie uczestnicy wyjazdu zwiedzili Muzeum Kolejnictwa oraz Muzeum Historii Polskiego Ruchu Ludowego, gdzie odbędzie się pokaz filmu z prelekcją oraz zwiedzanie wystawy.

 
FABRYKA PREZENTÓW

„Nie liczy się to ile posiadasz, ale ile dajesz innym i jak się z nimi dzielisz”
Co roku o tej samej porze wolontariuszki ze szkolnego koła Wolontariatu pod opieką p. B. Jankowskiej przeprowadziły akcję zbierania upominków do paczek dla mieszkańców MOPS ,,Szarotka" w Lubinie. Uczniowie i nauczyciele jak zwykle nie zawiedli, stanęli na wysokości zadania. Paczki zostały przygotowane w ilości 35 sztuk, tak aby każdy mieszkaniec otrzymał swój prezent. Upominki były z różnej kategorii: czekoladowe Mikołaje, słodycze, maskotki, biżuteria, środki czystości. Myślimy, że każdy znajdzie coś dla siebie. 6 grudnia Mikołaj zajedzie wielkimi saniami wręczyć prezenty. Wszystkim darczyńcom dziękujemy i życzymy Wam, aby jutro do Was też zawitał Św. Mikołaj.

 
HAPPENING WE WROCŁAWIU

5 grudnia 2017 r. uczniowie naszej w szkole wzięli udział w happeningu na ulicach Wrocławia. Wydarzenie było związane z patronem naszej szkoły, czyli Władysławem Stanisławem Reymontem, a dokładniej z 92. rocznicą śmierci wybitnego pisarza. Młodzież na ulicy Reymonta oraz wrocławskim rynku wcieliła się w rolę dziennikarzy, socjologów, literatów i fotoreporterów, by w ten sposób propagować wiedzę na temat polskiego laureata Nagrody Nobla. Uczniowie czytali przechodniom fragmenty powieści „Chłopi”, przeprowadzali wywiady i konkurs wiedzy na temat pisarza, jak również zapraszali do zdjęcia z Reymontem. Całe wydarzenie zostało sfilmowane i sfotografowane. Zachęcamy do obejrzenia galerii zdjęć. Opiekunami uczniów były Pani Klaudia Wolak, Ewelina Korotyszewska oraz Beata Margas.

 
DOWIEDZ SIĘ WIĘCEJ O HIV I AIDS

Z okazji Światowego Dnia Walki z AIDS uczniowie klasy II wraz z pedagogiem szkolnym przygotowali kącik profilaktyczny - DOWIEDZ SIĘ WIĘCEJ O HIV I AIDS. Zapraszamy do sięgania po ulotki i biuletyny związane z tą tematyką - by wiedzieć jak chronić się przed groźnym wirusem i śmiertelną chorobą.
    Przypominamy, że 12 grudnia w naszej szkole odbędzie się międzyklasowy konkurs wiedzy o HIV i AIDS - zapraszamy do udziały trzyosobowe drużyny z każdej kasy (zapisy u wychowawców). Do 8 grudnia p. Ewelina Korotyszewska oraz p. Klaudia Wolak przyjmują prace plastyczne "Jak chronić się przed HIV"- przygotowane indywidualnie lub w parach (format i technika pracy dowolna). Na zwycięzców w obu konkursach czekają atrakcyjne nagrody - zapraszamy do udziału!

 
Światowy Dzień Walki z AIDS

W związku z przypadającym 1 grudnia Światowym Dniem Walki z AIDS, uczennice naszej szkoły: Martyna Cichoń, Natalia Chocholska i Wiktoria Walowska wzięły udział w sesji popularnonaukowej oraz konkursie wiedzy "Im więcej wiem o HIV, tym mniej boję się AIDS". Podczas spotkania uczennicy pogłębiały swoją wiedzę o HIV i AIDS wysłuchując ciekawych prelekcji przedstawicieli takich instytucji jak Stacja Sanitarno- Epidemiologiczna w Lubinie, Regionalne Centrum Krwiodawstwa i Krwiolecznictwa, Miejska Komenda Policji. W drużynowym konkursie wiedzy, nasze reprezentantki zajęły 3 miejsce. Gratulujemy! Opiekunem drużyny była Pani pedagog Klaudia Wolak.

 
« pierwszapoprzednia12345678910następnaostatnia »

Strona 2 z 61


Stworzone dzięki Joomla!. Designed by: business website hosting ticketing system Valid XHTML and CSS.

© 2010   Zespół Szkół Ponadgimnazjalnych w Lubinie. Liceum Profilowane. Szkoła Policealna dla Dorosłych. Szkoła Zawodowa.

Wszelkie prawa zastrzeżone. Wykorzystanie bez zgody autorów zabronione.