forex trading logo

Dziennik elektroniczny

Nabór elektroniczny

Mikołaj w szkole

Jak co roku Samorząd Uczniowski pod opieką p. Klaudii Wolak, klasa III Technik ortopeda z wych. p. Bożeną Jankowską i klasa II Technik ortopeda z wych. p. Anną Przybyła zorganizowali Mikołajki w szkole. Dodatkowo został przeprowadzony konkurs wiedzy o św. Mikołaju. Wszyscy, którzy prawidłowo odpowiedzieli na wszystkie pytania zostali nagrodzeni. Natomiast nauczyciele, pracownicy administracji i obsługi oraz uczniowie zostali poczęstowani słodyczami.

-galeria

 
XVII edycja "Góra Grosza"

Od 28 listopada do 9 grudnia 2016 r. w naszej szkole tak jak i w całej Polsce prowadzona jest akcja pod nazwą GÓRA GROSZA. Patronuje tej akcji Samorząd Uczniowski pod okiem p. Klaudii Wolak. Wszystkich zapraszamy do wzięcia udziału w akcji.


 
HAPPENING WE WROCŁAWIU

5 grudnia 2016 r. uczniowie naszej w szkole wzięli udział w happeningu na ulicach Wrocławia. Wydarzenie było związane z patronem naszej szkoły, czyli Władysławem Stanisławem Reymontem, a dokładniej z 91. rocznicą śmierci wybitnego pisarza. Młodzież na ulicy Reymonta oraz wrocławskim rynku wcieliła się w rolę dziennikarzy, socjologów, literatów i fotoreporterów, by w ten sposób propagować wiedzę na temat polskiego laureata Nagrody Nobla. Uczniowie czytali przechodniom fragmenty powieści „Chłopi”, przeprowadzali wywiady i konkurs wiedzy na temat pisarza, jak również zapraszali do zdjęcia z Reymontem. Całe wydarzenie zostało sfilmowane i sfotografowane. Zachęcamy do obejrzenia galerii zdjęć.

-galeria

 
JARMARK BOŻONARODZENIOWY W DREŻNIE 2016

02.12.2016 r. p. Bożena Jankowska, p. Klaudia Wolak oraz p. Anna Przybyła  zorganizowały wycieczkę do Drezna na Jarmark Bożonarodzeniowy. Striezelmarkt to jeden z najstarszych i największych w Niemczech jarmarków bożonarodzeniowych, którego nazwa pochodzi od Strietzel, czyli słynnej oryginalnej, drezdeńskiej strucli bożonarodzeniowej. Podczas uroczystego otwarcia jarmarku następuje wprawienie w ruch największej na świecie 14-metrowej bożonarodzeniowej piramidy oraz rozkrojenie bożonarodzeniowej strucli. Czekają tu również niezliczone świąteczne atrakcje: domek Pflaumentoffela, czyli ludzika wykonanego z suszonych śliwek, domek z pierników, dom bajek, świąteczna piekarnia, skrzacie kino, teatr lalek przy kalendarzu adwentowym oraz wybór piernikowej księżniczki. Prawdziwą ucztę dla oczu i uszu stanowią liczne bożonarodzeniowe występy muzyczne i taneczne.

-galeria

 
Stypendium Prezesa Rady Ministrów

Dnia 29 listopada 2016 r. we Wrocławiu odbyła się uroczystość wręczenia dyplomów stypendystom Prezesa Rady Ministrów.  Stypendium takie otrzymuje uczeń, który osiąga najwyższe wyniki w nauce w minionym roku szkolnym i wyróżnia się wzorową postawą. Wśród grona najbardziej uzdolnionych uczniów z województwa znalazła się Patrycja Romanowicz uczennica kl. III technikum, która odebrała dyplom Stypendium Prezesa Rady Ministrów z rąk Pana Romana Kowalczyka, Dolnośląskiego Kuratora Oświaty. Gratulujemy i życzymy dalszych sukcesów!


 
Andrzejki w MOPS "Szarotka” w Lubinie

28 listopada 2016 r. trzy wróżki: Wróżka Nocy, Wróżka Piękna oraz Wróżka Piękności  ze szkolnego Koła Wolontariatu pod opieką p. Bożeny Jankowskiej: postanowiły spotkać się i za pomocą swoich magicznych sztuczek przepowiedzieć przyszłość mieszkańcom domu ,,Szarotka” w Lubinie. W tym roku wróżby były wyjątkowo przychylne i przepowiadały samo dobro. W atmosferze magii spędzono mile czas.

-galeria

 
WARSZTATY ZAWODOZNAWCZE DLA GIMNAZJALISTÓW

W dniu 25.11.16 r. uczniowie naszej szkoły przeprowadzili w Gimnazjum w Chobieni warsztaty zawodoznawcze dla uczniów klas III. Zajęcia te budzą wiele emocji, ponieważ gimnazjaliści po raz pierwszy mają okazję wykonywać czynności w zawodach: technik ortopeda oraz technik optyk.

-galeria

 
« pierwszapoprzednia12345678910następnaostatnia »

Strona 10 z 58


Stworzone dzięki Joomla!. Designed by: business website hosting ticketing system Valid XHTML and CSS.

© 2010   Zespół Szkół Ponadgimnazjalnych w Lubinie. Liceum Profilowane. Szkoła Policealna dla Dorosłych. Szkoła Zawodowa.

Wszelkie prawa zastrzeżone. Wykorzystanie bez zgody autorów zabronione.