forex trading logo

Dziennik elektroniczny

Nabór elektroniczny

Jesteśmy najaktywniejszą szkołą w Polsce

Z radością informujemy, że zostaliśmy laureatem 13. edycji „Dnia Przedsiębiorczości” pod Honorowym Patronatem Prezydenta Rzeczypospolitej Polskiej Andrzeja Dudy. Otrzymaliśmy tytuł "Najaktywniejszej szkoły" spośród 699 szkół uczestniczących w ogólnopolskim programie Fundacji Młodzieżowej Przedsiębiorczości. W nagrodę w dniu 12 kwietnia 2017 r. reprezentacja szkoły: Pani dyrektor Ewa Zarzycka, koordynator programu Pani Danuta Szaflińska-Giłyk oraz uczennice Agnieszka Garlińska, Inga Rygielska i Natalia Sobierajska uczestniczyła w Gali Przedsiębiorczości w Sali Notowań Giełdy Papierów Wartościowych w Warszawie z udziałem Pani  Minister Marzeny Machałek, Sekretarza Stanu w Ministerstwie Edukacji Narodowej.
    Warto wspomnieć, że Zespół Szkół Ponadgimnazjalnych w Lubinie już drugi raz został uhonorowany prestiżową statuetką i zdobył tytuł "Najaktywniejszej szkoły w programie Dzień Przedsiębiorczości" za wspieranie młodzieży w podejmowaniu świadomych wyborów edukacyjnych i zawodowych.
    Dzień Przedsiębiorczości to projekt, którego istotą jest włączenie dorosłych – wolontariuszy z firm i instytucji – w edukację młodych ludzi. Dzięki zaangażowaniu tych osób uczniowie szkół ponadgimnazjalnych w całym kraju mogą spędzić w jednym dniu kilka godzin na konkretnym stanowisku pracy. W tym czasie weryfikują swoje wyobrażenia o danym zawodzie, zapoznają się z jego specyfiką i pozyskują od wolontariusza wszelkie praktyczne informacje, których nie zapewni im studiowanie podręczników.
     Gala Przedsiębiorczości zainaugurowała jednocześnie 14. edycję programu „Dzień Przedsiębiorczości”, która odbędzie się już 26 kwietnia 2017 r. Serdecznie zapraszamy naszych uczniów do udziału i gratulujemy!!!


-galeria

Zachęcamy do obejrzenia zdjęć:
https://youtu.be/_QB_TRh3JK0

 
Muzeum Sztuki Współczesnej i Muzeum „Pana Tadeusza” we Wrocławiu

W dniu 11 kwietnia  2017 r. grupa uczniów z naszej  szkoły pod opieką Pani Doroty Lenart i Pani Bogusławy Zygman uczestniczyła w lekcjach sztuki  we Wrocławiu w  Muzeum Sztuki Współczesnej - Muzeum Czterech Kopuł.  Lekcje te poświęcone były pracom  Magdaleny Abakanowicz i rzeźbom  Aliny Szapocznikow. Następnie  braliśmy udział w  lekcji muzealnej w  Muzeum  ”Pana Tadeusza”  w Ossolineum,  zwiedzając  piękną wystawę oraz  powtarzając   sobie  wiadomości  na temat epopei  Adama Mickiewicza.

-galeria

 
Ogólnopolski Turniej Wiedzy Pożarniczej "Młodzież Zapobiega Pożarom"

    31 marca 2017 r. w Starostwie Powiatowym w Lubinie odbył się powiatowy finał Ogólnopolskiego Turnieju Wiedzy Pożarniczej "Młodzież Zapobiega Pożarom". Zespół Szkół Ponadgimnazjalych w Lubinie reprezentowali – Jagoda Błażewska z kl. II top oraz Piotr Krzeszowski – kl. IV top. Uczniowie otrzymali nagrody oraz dyplom za udział w konkursie. Opiekunem grupy była p. Marzena Hanke.
    Konkurs ma na celu popularyzowanie przepisów i kształtowanie umiejętności w zakresie ochrony ludności, ekologii, ratownictwa i ochrony przeciwpożarowej. W szczególności służy popularyzowaniu wśród dzieci i młodzieży znajomości przepisów przeciwpożarowych, zasad postępowania na wypadek pożaru, praktycznych umiejętności posługiwania się podręcznym sprzętem gaśniczym, wiedzy na temat techniki pożarniczej, organizacji ochrony przeciwpożarowej oraz historii i tradycji ruchu strażackiego.

 
PRAKTYKA ZAWODOWA

W miesiącu marcu uczniowie klas III technik optyk oraz technik ortopeda odbywali 4 tygodniowe praktyki zawodowe. Miejscami praktyk zawodowych były salony optyczne oraz sklepy medyczne. Uczniowie mieli okazję nauczyć się jak dobierać sprzęt medyczny i przedmioty ortopedyczne pacjentom oraz jak wykonywać i naprawiać pomoce wzrokowe.

-galeria

 
MIĘDZYNARODOWY KONKURS KANGUR MATEMATYCZNY

Dnia 16 marca 2017 roku w szkole odbył się międzynarodowy konkurs Kangur Matematyczny. Wzięło w nim udział 14 uczniów, pod opieką mgr Agnieszki Bielak- nauczycielki matematyki. Międzynarodowy konkurs jest adresowany do wszystkich typów szkół. Uczniowie rozwiązują zadania testowe o różnym poziomie trudności. W sześciu kategoriach. Celem konkursu nie jest tyle rywalizacja między uczniami a wspólnotowość (wszyscy o tej samej porze rozwiązują te same zadania).

 
WYMIANA MIĘDZYSZKOLNA - NIEMCY

W dniach 12-18.03.17 r. uczennice naszej szkoły:  Paulina Solecka i Kinga Rusinko z klasy 2 Tor,  pod opieką pani Beaty Zawadzkiej – Ząbkiewicz, nauczycielki j. niemieckiego, brały udział w międzyszkolnej wymianie z Gimnazjum w Geilenkirchen w Niemczech. Uczennice były zakwaterowane w rodzinach niemieckich. We wtorek uczestniczyły w wybranych  lekcjach. Następnie cała grupa udała się do miasta Tϋddern przy granicy z Holandią, gdzie z przewodnikiem,  dawnym szlakiem przemytników kawy, dotarła do miasta Sittard w Holandii.  W środę uczennice zwiedzały gimnazjum w Geilenkirchen, do którego uczęszcza ponad 1300 uczniów. Gimnazjum to ma bardzo bogatą i ciekawą historię.  Uczennice miały możliwość udziału w lekcji: niemiecki dla obcokrajowców.  Następnie udały się do ruin zamku Leerodt, gdzie spotkały się z  panią hrabiną von Wrede - właścicielką okolicznych włości, która oprowadziła je po  pobliskim terenie. W czwartek grupa udała się autokarem do oddalonego o ok. 120 km miasta Bonn, gdzie zwiedzała Hardthöhe -  siedzibę ministerstwa obrony Niemiec. Po drodze uczennice zwiedziły Vogelsang, gdzie aktualnie znajduje się międzynarodowe miejsce czynnej pamięci. Przed wojną była to szkoła dla nazistów. W piątek, ostatni dzień wymiany, po oficjalnym pożegnaniu przez pana dyrektora, grupa pojechała pociągiem do miasta Aachen. Uczennice zwiedzały przepiękną  katedrę i inne zabytki.  Po południu  uczennice pożegnały swoich niemieckich kolegów i wyruszyły w drogę powrotną do Lubina.

-galeria

 
Warsztaty zawodoznawcze w Głogowie

W dniach 6 i 8 lutego 2017 r. w Głogowie odbyły się warsztaty zawodoznawcze: technika optyka oraz technika ortopedy dla uczniów klas trzecich gimnazjum. Warsztaty poprowadziły uczenice kl. II i III naszego technikum: Jagoda Bażewska, Magdalena Czychiel, Patrycja Romanowicz oraz Paulina Filak. Opiekunami grupy byli: Pan Janusz Bolechowski, Pani Klaudia Wolak ora Pani Ewelina Korotyszewska.

-galeria

 
« pierwszapoprzednia12345678910następnaostatnia »

Strona 10 z 61


Stworzone dzięki Joomla!. Designed by: business website hosting ticketing system Valid XHTML and CSS.

© 2010   Zespół Szkół Ponadgimnazjalnych w Lubinie. Liceum Profilowane. Szkoła Policealna dla Dorosłych. Szkoła Zawodowa.

Wszelkie prawa zastrzeżone. Wykorzystanie bez zgody autorów zabronione.