forex trading logo

Dziennik elektroniczny

Nabór elektroniczny

"Carmen" - Opera Wrocławska

W dniu 16 listopada 2016 r. uczennice technikum udały sie do Wrocławia na spektakl pn. "Carmen". Organizatorem wyjazdu była pani profesor Dorota Lenart. "Carmen" należy dziś do najpopularniejszych dzieł w światowym repertuarze operowym.


 
Jesień teatralna w Lubinie

17 listopada 2016 r. grupa uczniów z klasy II ortopeda, II optyk oraz klasy I ortopeda wybrała się do Centrum Kultury „Muza” na spektakl pt. „Novocento”, który został wystawiony przez Teatr im. Cypriana Kamila Norwida w Jeleniej Górze. Przedstawienie zostało zaprezentowane w ramach „Jesieni Teatralnej” w Lubinie. Był to ciekawy spektakl pod względem treści, jak i formy. Na rozbujanej scenie można było zobaczyć aktora, któremu towarzyszył jedynie fortepian. Kameralność widowiska sprawiła, że widzowie mogli się znaleźć w samym sercu wydarzeń. Był to dla uczniów dobrze spędzony czas, podczas którego zapoznali się ze sztuką monodramu. Organizatorem wyjścia była Pani Anna Przybyła, a opiekunem Pani Klaudia Wolak.


 
"zDolny Ślązak Gimnazjalista"

W dniach 14 - 15 listopada 2016 r. w naszej szkole odbył się konkurs " zDolny Ślązak Gimnazjalista" - XVII Dolnośląski Konkurs dla uczniów szkół gimnazjalnych - etap powiatowy. W pierwszym dniu 14 uczniów rozwiązywało zadania z bloku matematyczno-fizycznego, w drugim dniu 12 uczniów z bloku przyrodniczego. Każdy konkurs trwa 90 minut i uczniowie wykorzystali w pełni czas przeznaczony na rozwiązywanie zadań. Zadania były trudne, ale pisali je najlepsi gimnazjaliści z powiatu lubińskiego. Mamy nadzieję, że wysokie wyniki osiągną również gimnazjaliści na etapie wojewódzkim.


 
I Dolnośląski Zlot Szkół Reymontowskich

W dniach 9-10 listopada br. w Zespole Szkół Agrotechnicznych w Bożkowie odbył się I Dolnośląski Zlot Szkół Reymontowskich, w którym uczestniczyła Pani Ewa Zarzycka - dyrektor szkoły, Pan Rafał Porzeziński oraz delegacja uczniów pocztu sztandarowego naszej szkoły - Karolina Chojnacka, Klaudia Jagielska oraz Maksymilian Kołodziej.

 Podczas pierwszego dnia Zlotu odbył sie Konkurs Wiedzy o Reymoncie, w którym nasza szkoła zdobyła II miejsce. Następnie miały miejsce warsztaty tematyczne tj.: teatralne, kulinarne, plastyczne i decoupage, muzyczne,  taneczne, florystyczne. Drugiego dnia odbyła się uroczysta Gala podsumowująca I Dolnośląski Zlot Szkół Reymontowskich. W Gali uczestniczył Pan Tadeusz Samborski – Członek Zarządu Województwa Dolnośląskiego i Pan Jerzy Więcławski – Dyrektor Wydziału Edukacji i Nauki. Gościem honorowym Zlotu była Pani Emilia Krakowska.

Głównym celem spotkania była integracja szkół noszących imię tego wybitnego noblisty, a także krzewienie tradycji i kultury polskiej, którą pisarz tak bardzo umiłował. W Zlocie uczestniczyło 11 szkół: Zespół Szkół Ponadgimnazjalnych w Bierutowie, Gimnazjum Publiczne w Kłodzku, Powiatowy Zespół Szkół w Obornikach Śląskich, Gimnazjum w Pielgrzymce, Szkoła Podstawowa w  Pogwizdowie, Szkoła Podstawowa w Rosochatej, Szkoła Podstawowa w Trzebnicach, Szkoła Podstawowa w Uboczu, Publiczna Szkoła Podstawowa w Wysokiej, Technikum z Zespołu Szkół Ponadgimnazjalnych w Lubinie i Technikum z Zespołu Szkół Agrotechnicznych w Bożkowie.

-galeria

-dyplom

 
Światowy Tydzień Przedsiębiorczości

W dniach 14 – 18 listopada 2016 r. po raz dziewiąty organizowany jest w Polsce Światowy Tydzień Przedsiębiorczości, obchodzony jednocześnie w 143 krajach świata. Nasza szkoła uczestniczy w nim po raz czwarty. Przypomnijmy, że trzykrotnie zostaliśmy laureatami Ogólnopolskiego Programu Otwarta Firma - Biznes przy tablicy realizowanego w ramach ŚTP, zdobywając tytuł "Najaktywniejszej Szkoły w Polsce".

Celem Światowego Tygodnia Przedsiębiorczosci jest stworzenie środowiska społecznego, które aktywnie wspiera przedsiębiorcze postawy i inicjatywy młodych ludzi. W ramach Światowego Tygodnia Przedsiębiorczości Fundacja Młodzieżowej Przedsiębiorczości zaprasza uczniów, nauczycieli i przedsiębiorców do udziału w programie OTWARTA FIRMA. Dla przedsiębiorstwa to wspaniała okazja do promocji, szkoła otrzymuje natomiast możliwość wzbogacenia oferty edukacyjnej o ciekawe zajęcia przygotowujące uczniów do planowania własnej ścieżki edukacyjnej. Koordynatorem programu w szkole jest pani Danuta Szaflińska - Giłyk - nauczycielka Podstaw Przedsiębiorczości.

Za bezinteresowną pomoc w rozwijaniu przedsiębiorczych postaw i inicjatyw
u naszych uczniów bardzo dziękujemy. „Najłatwiej się odznaczyć pracując bezinteresownie dla innych, bo mało współzawodników” (Feliks Chwalibóg)

-galeria 

-realizacja programu

 
Szkolna Gala "OTWARTEJ FIRMY"

Z radością informujemy, że nasza szkoła w wyniku ósmej edycji Ogólnopolskiego Programu Otwarta Firma w ramach Światowego Tygodnia Przedsiębiorczości zdobyła I miejsce i uzyskała tytuł „Najaktywniejszej Szkoły w programie w Polsce”.

                W programie wzięło udział 553 szkoły z całej Polski. Celem programu jest kształtowanie przedsiębiorczych postaw uczniów oraz pomoc w podejmowaniu przez młodych ludzi trafnych decyzji w planowaniu dalszej drogi edukacyjnej i zawodowej.

                Realizacja programu polega na zorganizowaniu spotkań uczniów z przedstawicielami lokalnego biznesu na terenie szkoły. Udział w programie pozwolił młodzieży Zespołu Szkół Ponadgimnazjalnych w Lubinie zdobyć nową wiedzę, wykształcić umiejętności i postawy warunkujące aktywne uczestnictwo w życiu gospodarczym regionu.

                14 listopada 2016 r. zorganizowano szkolną Galę, która była inauguracją dziewiątej edycji Światowego Tygodnia Przedsiębiorczości. Nauczyciele i uczniowie wspólnie podziękowali firmom oraz instytucjom, które pomogły w zorganizowaniu zajęć w ostatniej edycji programu. Oprócz prezentacji odnoszących się do biznesu goście mogli obejrzeć także suitę tańców ludowych w wykonaniu uczniów ZSP w Lubinie – ten punkt szkolnej gali był nawiązaniem do patrona szkoły, Władysława Stanisława Reymonta.

 -galeria

-dyplom

-dyplom

-podziękowania

Zachęcamy do przeczytania artykułu:

http://www.lubin.pl/ucza-biznesu-w-praktyce/

 
OGÓLNOPOLSKA KAMPANIA ODPOWIEDZIALNY KIEROWCA

14 listopada 2016 r. uczniowie klasy IV Top oraz III Top brali udział w Ogólnopolskiej Kampanii Odpowiedzialny Kierowca. Tego dnia młodzież wraz z Panią pedagog Klaudią Wolak gościli w Salezjańskim Liceum Ogólnokształcącym. Akcja miała na celu promowanie trzeźwości na drodze, a przede wszystkim uświadomienie wszystkim, którzy siadają za kierownicą, jak niebezpieczny jest kierowca prowadzący pojazd po spożyciu alkoholu. W czasie spotkania uczniowie mieli możliwość, za pomocą symulatorów jazdy i urządzeń mierzenia refleksu, sami przekonać się jak dużą różnicę w prowadzeniu samochodu wywołuje spożycie alkoholu, które powoduje między innymi opóźnienie refleksu i zaburzenie postrzegania. Udział w zajęciach wzbudził w młodych kierowcach wiele emocji i refleksji.


 
« pierwszapoprzednia12345678910następnaostatnia »

Strona 9 z 55


Stworzone dzięki Joomla!. Designed by: business website hosting ticketing system Valid XHTML and CSS.

© 2010   Zespół Szkół Ponadgimnazjalnych w Lubinie. Liceum Profilowane. Szkoła Policealna dla Dorosłych. Szkoła Zawodowa.

Wszelkie prawa zastrzeżone. Wykorzystanie bez zgody autorów zabronione.