forex trading logo

Dziennik elektroniczny

Nabór elektroniczny

Jasełka

22 grudnia 2016 r. cała społeczność szkolna mogła obejrzeć jasełka przygotowane przez grupę uczniów klasy IV  pod kierunkiem ks. J. Jastrzębskiego. Przedstawienie pokazało współczesny obraz przeżywania Świąt Bożego Narodzenia. Tego dnia uczniowie w klasach zorganizowali wigilie.

-galeria

 
Uczymy się ratować życie

W dniu 20 grudnia 2016 r. uczniowie klasy pierwszej technikum uczestniczyli w programie edukacyjnym z zakresu pierwszej pomocy pn. "Uczymy się ratować życie - pierwsza pomoc przedmedyczna". Szkolenie to odbyło się w ramach realizowanego przez powiat lubiński programu profilaktyki zdrowotnej.

-galeria

 
Halowa piłka nożna dziewcząt

 

Dnia 16.12.2016 r. szkolna drużyna uczestniczyła w Mistrzostwach Powiatu Lubińskiego w Halowej Piłce Nożnej Dziewcząt. Po bardzo ciężkiej, wymagającej grze ze strony przeciwników dziewczęta zajęły IV miejsce. Gratulujemy!


 
Spotkanie z autorem

W środę 14 grudnia 2016 r. odbyło się spotkanie przedstawicieli klas z Panem prof. Stanisławem Nicieją - historykiem i historykiem sztuki XIX i XX wieku, profesorem nauk humanistycznych, rektorem Uniwersytetu Opolskiego, autorem książek związanych z tematyką kresową m. in. "Kresowej Atlantydy" - opowieści o 200 utraconych miastach i miasteczkach kresowych. Spotkanie poprzedzone było krótką prezentacją przygotowaną przez Pana Rafała Porzezińskiego i uczennice, które były na Ukrainie w ramach akcji "Mogiłę pradziada ocal od zapomnienia". Po spotkaniu chętni mogli porozmawiać z autorem oraz otrzymać autograf.

-galeria

 
Rok Sienkiewiczowski w bibliotece szkolnej

 

Sejm RP uchwalił rok 2016 Rokiem Henryka Sienkiewicza. Właśnie w roku 2016 obchodzimy trzy rocznice związane z naszym wybitnym pozytywistycznym twórcą - mija 170 rocznica urodzin noblisty, 100 rocznica jego śmierci oraz 50 rocznica utworzenia Muzeum Henryka Sienkiewicza w Woli Okrzejskiej - miejscu urodzenia pisarza.

Mając na uwadze zasługi tego światowej sławy pisarza, noblisty i ambasadora polskości, biblioteka szkolna zorganizowała w listopadzie wystawę o życiu i twórczości Henryka Sienkiewicza oraz  głośne czytanie fragmentów ,,Quo vadis" i „Potopu”. Młodzież zapoznała się także z filmowymi ekranizacjami książek Sienkiewicza oraz muzyką pochodzącą z tych produkcji.

 Ponadto w bibliotece zorganizowano „Szkolny Konkurs Biblioteczny o  Bohaterach Książek  Henryka Sienkiewicza”. Laureatami  zostali: Marzena Zioła z kl. III technik optyk i  Kacper Słota z kl. I technik ortopeda. Gratulujemy!


 
Konferencja poświęcona 35 Rocznicy Stanu Wojennego

Dnia 9 grudnia 2016 r. w Zespole Szkół nr 3 w Lubinie odbyła się konferencja poświęcona 35. rocznicy wprowadzenia stanu wojennego w Polsce. W wydarzeniu tym pod opieką pani Bogusławy Zygman wzięła udział delegacja uczniów naszej szkoły: Angelika Wyskida, Hannah Paulus, Dominika Ozimierska. W czasie konferencji przedstawiono prezentację multimedialną dotyczącą stanu wojennego ze szczególnym uwzględnieniem sytuacji Zagłębia Miedziowego. W dalszej części wykładu dr hab. Robert Klementowski omówił ofertę Instytutu Pamięci Narodowej oraz jego rolę edukacyjną. Spotkanie uświetnił występ chóru, który zaprezentował m.in. utwory Jacka Kaczmarskiego i Jana Pietrzaka. Na zakończenie konferencji odbyła się dyskusja dotycząca stanu wojennego w Zagłębiu Miedziowym. Wzięli w niej udział zarówno uczniowie, jak i nauczyciele.


 
Mikołajki w Domu Opieki "Szarotka" w Lubinie

Koło Wolontariatu pod opieką p. Bożeny Jankowskiej przeprowadziło zbiórkę różnych rzeczy do paczek dla mieszkańców Domu Opieki ,,Szarotka". Łącznie przygotowano 32 paczki, które przekazano mieszkańcom w dniu 06.12.2016 r.

-galeria

 
« pierwszapoprzednia12345678910następnaostatnia »

Strona 9 z 58


Stworzone dzięki Joomla!. Designed by: business website hosting ticketing system Valid XHTML and CSS.

© 2010   Zespół Szkół Ponadgimnazjalnych w Lubinie. Liceum Profilowane. Szkoła Policealna dla Dorosłych. Szkoła Zawodowa.

Wszelkie prawa zastrzeżone. Wykorzystanie bez zgody autorów zabronione.