forex trading logo

Dziennik elektroniczny

Nabór elektroniczny

Uczymy się ratować życie

W dniu 20 grudnia 2016 r. uczniowie klasy pierwszej technikum uczestniczyli w programie edukacyjnym z zakresu pierwszej pomocy pn. "Uczymy się ratować życie - pierwsza pomoc przedmedyczna". Szkolenie to odbyło się w ramach realizowanego przez powiat lubiński programu profilaktyki zdrowotnej.

-galeria

 
Halowa piłka nożna dziewcząt

 

Dnia 16.12.2016 r. szkolna drużyna uczestniczyła w Mistrzostwach Powiatu Lubińskiego w Halowej Piłce Nożnej Dziewcząt. Po bardzo ciężkiej, wymagającej grze ze strony przeciwników dziewczęta zajęły IV miejsce. Gratulujemy!


 
Spotkanie z autorem

W środę 14 grudnia 2016 r. odbyło się spotkanie przedstawicieli klas z Panem prof. Stanisławem Nicieją - historykiem i historykiem sztuki XIX i XX wieku, profesorem nauk humanistycznych, rektorem Uniwersytetu Opolskiego, autorem książek związanych z tematyką kresową m. in. "Kresowej Atlantydy" - opowieści o 200 utraconych miastach i miasteczkach kresowych. Spotkanie poprzedzone było krótką prezentacją przygotowaną przez Pana Rafała Porzezińskiego i uczennice, które były na Ukrainie w ramach akcji "Mogiłę pradziada ocal od zapomnienia". Po spotkaniu chętni mogli porozmawiać z autorem oraz otrzymać autograf.

-galeria

 
Rok Sienkiewiczowski w bibliotece szkolnej

 

Sejm RP uchwalił rok 2016 Rokiem Henryka Sienkiewicza. Właśnie w roku 2016 obchodzimy trzy rocznice związane z naszym wybitnym pozytywistycznym twórcą - mija 170 rocznica urodzin noblisty, 100 rocznica jego śmierci oraz 50 rocznica utworzenia Muzeum Henryka Sienkiewicza w Woli Okrzejskiej - miejscu urodzenia pisarza.

Mając na uwadze zasługi tego światowej sławy pisarza, noblisty i ambasadora polskości, biblioteka szkolna zorganizowała w listopadzie wystawę o życiu i twórczości Henryka Sienkiewicza oraz  głośne czytanie fragmentów ,,Quo vadis" i „Potopu”. Młodzież zapoznała się także z filmowymi ekranizacjami książek Sienkiewicza oraz muzyką pochodzącą z tych produkcji.

 Ponadto w bibliotece zorganizowano „Szkolny Konkurs Biblioteczny o  Bohaterach Książek  Henryka Sienkiewicza”. Laureatami  zostali: Marzena Zioła z kl. III technik optyk i  Kacper Słota z kl. I technik ortopeda. Gratulujemy!


 
Konferencja poświęcona 35 Rocznicy Stanu Wojennego

Dnia 9 grudnia 2016 r. w Zespole Szkół nr 3 w Lubinie odbyła się konferencja poświęcona 35. rocznicy wprowadzenia stanu wojennego w Polsce. W wydarzeniu tym pod opieką pani Bogusławy Zygman wzięła udział delegacja uczniów naszej szkoły: Angelika Wyskida, Hannah Paulus, Dominika Ozimierska. W czasie konferencji przedstawiono prezentację multimedialną dotyczącą stanu wojennego ze szczególnym uwzględnieniem sytuacji Zagłębia Miedziowego. W dalszej części wykładu dr hab. Robert Klementowski omówił ofertę Instytutu Pamięci Narodowej oraz jego rolę edukacyjną. Spotkanie uświetnił występ chóru, który zaprezentował m.in. utwory Jacka Kaczmarskiego i Jana Pietrzaka. Na zakończenie konferencji odbyła się dyskusja dotycząca stanu wojennego w Zagłębiu Miedziowym. Wzięli w niej udział zarówno uczniowie, jak i nauczyciele.


 
Mikołajki w Domu Opieki "Szarotka" w Lubinie

Koło Wolontariatu pod opieką p. Bożeny Jankowskiej przeprowadziło zbiórkę różnych rzeczy do paczek dla mieszkańców Domu Opieki ,,Szarotka". Łącznie przygotowano 32 paczki, które przekazano mieszkańcom w dniu 06.12.2016 r.

-galeria

 
Mikołaj w szkole

Jak co roku Samorząd Uczniowski pod opieką p. Klaudii Wolak, klasa III Technik ortopeda z wych. p. Bożeną Jankowską i klasa II Technik ortopeda z wych. p. Anną Przybyła zorganizowali Mikołajki w szkole. Dodatkowo został przeprowadzony konkurs wiedzy o św. Mikołaju. Wszyscy, którzy prawidłowo odpowiedzieli na wszystkie pytania zostali nagrodzeni. Natomiast nauczyciele, pracownicy administracji i obsługi oraz uczniowie zostali poczęstowani słodyczami.

-galeria

 
« pierwszapoprzednia12345678910następnaostatnia »

Strona 7 z 55


Stworzone dzięki Joomla!. Designed by: business website hosting ticketing system Valid XHTML and CSS.

© 2010   Zespół Szkół Ponadgimnazjalnych w Lubinie. Liceum Profilowane. Szkoła Policealna dla Dorosłych. Szkoła Zawodowa.

Wszelkie prawa zastrzeżone. Wykorzystanie bez zgody autorów zabronione.