forex trading logo

Dziennik elektroniczny

Nabór elektroniczny

Warsztaty zawodoznawcze w Głogowie

W dniach 6 i 8 lutego 2017 r. w Głogowie odbyły się warsztaty zawodoznawcze: technika optyka oraz technika ortopedy dla uczniów klas trzecich gimnazjum. Warsztaty poprowadziły uczenice kl. II i III naszego technikum: Jagoda Bażewska, Magdalena Czychiel, Patrycja Romanowicz oraz Paulina Filak. Opiekunami grupy byli: Pan Janusz Bolechowski, Pani Klaudia Wolak ora Pani Ewelina Korotyszewska.

-galeria

 
DZIEŃ KOBIET

W dniu 7 marca 2017 R. z okazji zbliżającego się święta DNIA KOBIET odbył się koncert dla wszystkich uczniów, nauczycieli oraz pracowników szkoły pn. "Być kobietą... Być Kobietą!"

Gośćmi honorowymi był dr Tadeusz Samborski - Marszałek Województwa Dolnośląskiego. Koncert został zorganizowany we współpracy z Ośrodkiem Kultury i Sztuki we Wrocławiu. Wystąpili artyści z Polski i Białorusi:

 

 

 


  • zespół Witam - Marina Towarnicka, Vitalij Aleszkiewicz, Nadzieja Brońska. „Witam” – zespół wokalno-instrumentalny z Mińska na Białorusi.  W repertuarze pieśni śpiewane przez Annę German, utwory klasyczne, ludowe.  Występował często na festiwalach poświęconych Annie German – m. Inn. w Zielonej Górze, Głogowie, Legnicy.

  • Marina Towarnicka - kierownik zespołu ”Witam”,  absolwentka Szkoły Muzycznej w Grodnie i Mińsku, dyrektor Ogólnobiałoruskiego  Festiwalu Pieśni Anny German „Eurydyki” w Mińsku.

  • Aurelia Sobczak, aktorka scen polskich.

  • reżyser-Barbara Twardosz Droździńska, - pochodzi z dawnych polskich kresów wschodnich, jest absolwentką Akademii Muzycznej w Mińsku w klasie fortepianu i jedną z najlepszych w Polsce wykonawczyń repertuaru rosyjskiego, białoruskiego i ukraińskiego.

  • Stanisław Górka - od 1979 nauczyciel akademicki w PWST w Warszawie. W 2011 został odznaczony przez Prezydenta RP Bronisława Komorowskiego Złotym Krzyżem Zasługi. W czerwcu 2015 roku odebrał z rąk Prezydenta RP akt nadania tytułu profesora sztuk teatralnych.

  • Wojciech Machnicki - polski aktor teatralny i dubbingowy.

-galeria

 
SPEKTAKL PT. „PAMIĘTNIK NARKOMANKI”

06.03.2017 r. uczniowie naszej szkoły wzięli udział w spektaklu pt. „Pamiętnik narkomanki”, który został wystawiony w CK „Muza”. Scenariusz przedstawienia powstał na podstawie książki Barbary Rosiek. Autorka, obecnie polska psycholog kliniczna, pisarka i poetka, opisywała w niej swoje autentyczne przeżycia związane z nałogiem narkotykowym. Spektakl był dla młodzieży dobrą lekcją z zakresu profilaktyki.


 
MIĘDZYNARODOWY DZIEŃ JĘZYKA OJCZYSTEGO 2017

Z okazji Dnia Języka Ojczystego odbył się w naszej szkole konkurs „Z poprawną polszczyzną na co dzień”. Uczniowie klas I-III zmagali się z trudnymi kwestiami frazeologicznymi, stylistycznymi i ortograficznymi.

 

Laureaci konkursu: I miejsce: Kinga Rusinko - kl. II ort. - 52 pkt., Karolina Kot - kl.III opt. - 52 pkt., II miejsce: Dominika Czekaj - kl. I ort. - 51 pkt., Marzena Grzelak - kl. III ort. - 51 pkt.,
III miejsce: Martyna Cichoń - kl. I ort. - 50 pkt.

 

Międzynarodowy Dzień Języka Ojczystego (Międzynarodowy Dzień Dziedzictwa Językowego) – coroczne święto obchodzone 21 lutego, które zostało ustanowione przez UNESCO
17 listopada 1999 roku. Jego data upamiętnia wydarzenia w Bangladeszu, gdzie w 1952 roku pięciu studentów uniwersytetu w Dhace zginęło podczas demonstracji, w której domagano się nadania językowi bengalskiemu statusu języka urzędowego. Według UNESCO, niemal połowa
z 6000 języków świata jest zagrożona zanikiem w ciągu 2-3 pokoleń. Od 1950 r. zanikło 250 języków.


 
NOWE HORYZONTY EDUKACJI FILMOWEJ

2 marca 2017 r. klasa II ortopeda wraz z Panią Anną Przybyłą wybrała się do „Muzy” na film pt. „Chce się żyć”. Pokaz odbył się w ramach projektu „Nowe Horyzonty Edukacji Filmowej”, w którym klasa uczestniczy już po raz kolejny. Film „Chce się żyć” w reż. Macieja Pieprzyca to fabularna opowieść inspirowana historią Przemka – chłopca cierpiącego na dziecięce porażenie mózgowe. Warto było zobaczyć tę projekcję, chociażby dlatego, by uświadomić sobie, że osoby niepełnosprawne żyją wśród nas. Była to doskonała lekcja empatii.


 
Narodowy Dzień Pamięci Żołnierzy Wyklętych

Samorząd Uczniowski zawsze dba o tradycje patriotyczne - właśnie przygotowuje gazetkę okolicznościową z okazji Narodowego Dnia Pamięci Żołnierzy Wyklętych – święta państwowego, obchodzonego 1 marca. Dzień ten ma na celu upamiętnienie żołnierzy tzw. Drugiej Konspiracji. Stanowili oni ruch niepodległościowy walczący o suwerenność Polski, uniezależnienie jej od wpływów ZSRR. Liczbę członków organizacji i wszystkich grup konspiracyjnych szacuje się na 120-180 tysięcy osób.


 
"MŁODZIEŻ ZAPOBIEGA POŻAROM" - WYNIKI ETAPU SZKOLNEGO

9 lutego 2017 r. odbył się szkolny etap Ogólnopolskiego Turnieju Wiedzy Pożarniczej "Młodzież zapobiega pożarom". Konkurs ma na celu popularyzowanie przepisów i kształtowanie umiejętności w zakresie ochrony ludności, ekologii, ratownictwa i ochrony przeciwpożarowej. W szczególności służy popularyzowaniu wśród dzieci i młodzieży znajomości przepisów przeciwpożarowych, zasad postępowania na wypadek pożaru, praktycznych umiejętności posługiwania się podręcznym sprzętem gaśniczym, wiedzy na temat techniki pożarniczej, organizacji ochrony przeciwpożarowej oraz historii i tradycji ruchu strażackiego. 

Wyniki: I miejsce zajął Piotr Krzeszowski z kl. IV top, II miejsce zajęła Jagoda Błażewska z kl. II top, III miejsce ex aequo zajęli Klaudia Michalak z kl. II top oraz Volodymyr Dziama z kl. I tor. Zespół Szkół Ponadgimnazjalnych w Lubinie, w etapie powiatowym, będą reprezentować Piotr Krzeszowski oraz Jagoda Błażewska. Gratulujemy!!! Etap powiatowy odbędzie się 31 marca 2017 r. w Sali konferencyjnej Starostwa Powiatowego w Lubinie o godz. 10.00.


 

 
« pierwszapoprzednia12345678910następnaostatnia »

Strona 7 z 58


Stworzone dzięki Joomla!. Designed by: business website hosting ticketing system Valid XHTML and CSS.

© 2010   Zespół Szkół Ponadgimnazjalnych w Lubinie. Liceum Profilowane. Szkoła Policealna dla Dorosłych. Szkoła Zawodowa.

Wszelkie prawa zastrzeżone. Wykorzystanie bez zgody autorów zabronione.