forex trading logo

Dziennik elektroniczny

Nabór elektroniczny

Wycieczka do Gross Rosen

11 października 2017 r. uczniowie klasy II oraz III Technik optyk wraz z Panią Klaudią Wolak oraz Panią Eweliną Korotyszewską wzięli udział w wycieczce do byłego obozu koncentracyjnego Gross Rosen.  Uczniowie rozpoczęli zwiedzanie od obejrzenia filmu dokumentalnego zawierającego wspomnienia byłych więźniów obozu oraz makiety obozu, która znajduje się w budynku dawnej kantyny. Na terenie poobozowym zachowały się m. in. brama obozowa wraz z dwiema przyległymi wartowniami; fundamenty bloków i krematorium; ściana śmierci – miejsce masowych egzekucji więźniów (dziś w tym miejscu umieszczone są tablice pamiątkowe poświęcone ofiarom obozu). Zachowało się również, wpisane w 1992 r. do Rejestru Zabytków, stare wyrobisko w kamieniołomach – jedno z  głównych miejsc pracy więźniów. To była wspaniała lekcja historii!

 
Sprzątanie Świata

Dnia 09 października 2017 r. (tj. poniedziałek) uczniowie klasy I technikum wraz z wychowawcą p. Beatą Zawadzką-Zabkiewicz oraz p. Agnieszką Czerwińska-Rożałow, organizatorem akcji, wzięli udział w „Sprzątaniu świata”. Młodzież z wielkim zaangażowaniem i uśmiechem na buzi, sprzątała tereny przylegające do Stadionu Zagłębia Lubin. Dzięki uczestnictwu w tej akcji, uczniowie zrozumieli jak ważne są działania proekologiczne m.in. dbałość o czystość środowiska, które nas otacza. Na zakończenie akcji uczniowie uczestniczyli w zabawach i grach ruchowych integrujących zespół klasowy.


 
Lubińska Gala Kresowa

W dniu 8 października 2017 r. uczniowie technikum, nauczyciele oraz pracownicy szkoły uczestniczyli w Lubińskiej Gali Kresowej na zaproszenie dr Tadeusza Samborskiego, Członka Zarządu Województwa Dolnośląskiego. Koncert rozpoczęła prezentacja multimedialna autorstwa Tomasza Kuby Kozłowskiego, specjalizującego się w tematyce kresowej. Na scenie Muzy wystąpiły m.in. zespół „Wszystko w porządku” /Białoruś/, zespół „Wesołeczki” /Białoruś/, kwartet rewelersów „Słodka czwórka”, Barbara Twardosz-Droździńska.  Koncert poprowadziła Aurelia Sobczak, aktorka, związana z warszawską sceną teatralną i filmową.

 
XXI Ogólnopolski Zlot Szkół Reymontowskich w Zawidzu Kościelnym

W dniach 22-24 września 2017 r. delegacja Technikum im. Władysława Stanisława Reymonta w Lubinie: Klaudia Jagielska, Kornelia Delimata, Patryk Wiszniowski wraz z opiekunem p. Rafałem Porzezińskim uczestniczyła w XXI Ogólnopolskim Zlocie Szkół Reymontowskich w Zawidzu Kościelnym połączonym z XIII Ogólnopolskim Konkursem Recytatorskim „Mówimy Reymontem”. W uroczystości wziął udział Pan Tadeusz Samborski – Członek Zarządu Województwa Dolnośląskiego. Gościem honorowym spotkania była odtwórczyni roli Jagny w filmie "Chłopi" - Pani Emilia Krakowska.   
    W piątek, 22 września przed budynkiem Zespołu Szkół Samorządowych w Zawidzu Kościelnym odbyło się oficjalne otwarcie Zlotu Szkół Reymontowskich. Do Zawidza Kościelnego przyjechały delegacje ze szkół noszących imię noblisty. Każda z placówek zaprezentowała sztandar swojej szkoły oraz jej historię.
    W sobotę, 23 września rozpoczął się XIII Ogólnopolski Konkurs Recytatorski „Mówimy Reymontem”. Uczniowie w podziale na szkoły podstawowe, gimnazja oraz szkoły ponadgimnazjalne prezentowali fragmenty utworów noblisty. Bezpośrednio po zakończeniu konkursu ogłoszono wyniki i nagrodzono zwycięzców. Dalsza część dnia upłynęła na zwiedzaniu Muzeum Wsi Mazowieckiej w Sierpcu. W programie atrakcji znalazła się również wizyta na Ranczo Boguszewiec.
    Ostatniego dnia Zlotu, w niedzielę 24 września uczestnicy wzięli udział w mszy świętej, bezpośrednio po której odbyło się oficjalne zakończenie Zlotu. Każdy Zlot jest okazją do integracji Rodziny Reymontowskiej, do której co jakiś czas dołączają nowe szkoły. To także okazja do wymiany doświadczeń, tworzenia pięknych wspomnień, kultywowania tradycji i upamiętniania noblisty.

 
Salon Maturzystów

W dniu 22 września 2017 r. młodzież naszej szkoły uczestniczyła, jak co roku, w wycieczce do Wrocławia na Wrocławski Salon Maturzystów ,,PERSPEKTYWY 2017" oraz zwiedziła Hydropolis - Centrum nauki i wiedzy o wodzie, w którym różnorodne technologie multimedialne, interaktywne instalacje, wierne repliki i modele oraz bogate w informacje ekrany dotykowe służą jednemu celowi: ukazaniu wody z różnych, fascynujących perspektyw. Organizatorami wycieczki była p. B. Jankowska oraz p. A. Bielak.

 
Wymiana międzynarodowa

Już po raz czwarty w dniach 18 - 22 września 2017 r. gościliśmy młodzież i nauczycieli z Bischöfliches Gymnasium St. Ursula w Geilenkirchen. W wymianie brali udział: Wiktoria Walowska (2 Top) i Iwo Jastrzębski (3 Top) oraz pani profesor Beata Zawadzka – Ząbkiewicz.  Do Lubina przyjechali w poniedziałek, 18 września. Po powitaniu udali się do polskich rodzin, u których byli zakwaterowani. We wtorek, 19 września, po wspólnym zwiedzaniu Lubina i grze w kręgle był czas wolny. W środę, 20 września, zwiedzaliśmy Sztolnie Walimskie oraz weszliśmy na Wielką Sowę. W czwartek, 21 września, odwiedziliśmy muzeum Gross Rosen w Rogoźnicy oraz Kościół Pokoju w Jaworze. W piątek, 22 września, pojechaliśmy do Wrocławia. Po zwiedzeniu Panoramy Racławickiej i wspólnym spacerze po mieście pożegnaliśmy naszych niemieckich kolegów, którzy z Wrocławia odjechali do domu. Dziękujemy Wam za wspólnie spędzone chwile! Do zobaczenia w marcu w Geilenkirchen!

 
Inauguracja roku szkolnego 2017/2018

4 września 2017 r. odbyło się uroczyste rozpoczęcie roku szkolnego. Uroczystość przygotował Samorząd Uczniowski pod opieką Pani Klaudii Wolak oraz Pani Eweliny Korotyszewskiej. W swoim przemówieniu pani dyrektor Ewa Zarzycka przywitała wszystkich uczniów, rodziców, nauczycieli oraz pracowników szkoły. Uczniom życzyła samych piątek, nauczycielom cierpliwości i wytrwałości, pozostałym pracownikom satysfakcji z wykonywanej pracy. Po uroczystości uczniowie przeszli do wyznaczonych klas na spotkania z wychowawcami.

-galeria

 
« pierwszapoprzednia12345678910następnaostatnia »

Strona 6 z 61


Stworzone dzięki Joomla!. Designed by: business website hosting ticketing system Valid XHTML and CSS.

© 2010   Zespół Szkół Ponadgimnazjalnych w Lubinie. Liceum Profilowane. Szkoła Policealna dla Dorosłych. Szkoła Zawodowa.

Wszelkie prawa zastrzeżone. Wykorzystanie bez zgody autorów zabronione.