forex trading logo

Dziennik elektroniczny

Nabór elektroniczny

Uczennice w nagrodę dostały staże pracy

22 maja 2017 r. cztery uczennice technikum otrzymały 6 – miesięczne staże pracy finansowane przez Powiatowy Urząd Pracy w Lubinie. Wyróżnione uczennice: Milena Drogoś, Klaudia Jagielska, Anna Nawracaj oraz Angelika Zięba to laureatki Konkursu na Najlepiej Napisane Dokumenty Aplikacyjne, przeprowadzonego we współpracy z PUP w Lubinie przez Panią Danutę Szaflińską - Giłyk, nauczycielkę podstaw przedsiębiorczości.  
Nagrody wręczyła Pani Wioletta Jagielska, Dyrektor Powiatowego Urzędu Pracy  w Lubinie. W uroczystości wręczenia nagród uczestniczyły także Pani Joanna Klaczko - Zastępca Dyrektora PUP, Pani Violetta Niemczak - Dąbrowska - Kierownik Referatu Usług Rynku Pracy PUP, Pani Ewa Zarzycka - Dyrektor Zespołu Szkół Ponadgimnazjalnych w Lubinie oraz Pani Danuta Szaflińska-Giłyk - organizator konkursu w szkole.
Już trzeci raz uczniowie Zespołu Szkół Ponadgimnazjalnych w Lubinie za napisanie najlepszych dokumentów aplikacyjnych otrzymują z Powiatowego Urzędu Pracy w Lubinie półroczne staże, które mogą odbyć w wybranej przez siebie firmie po ukończeniu szkoły.
Nagrodzonym uczennicom serdecznie gratulujemy!!!

-galeria

Można o nas przeczytać

http://www.lubin.pl/staze-za-najlepsze-dokumenty-aplikacyjne/

 
Dzień Otwarty

18 maja 2017 r. nasza szkoła otworzyła drzwi dla gimnazjalistów.  W programie były m. in. zajęcia zawodoznawcze pn. "Szkiełko i oko" oraz "Tajemnice anatomii". W tym dniu zapoznawaliśmy gimnazjalistów z zawodem technika optyka oraz technika ortopedy, które znajdują się w ofercie edukacyjnej technikum. Gimnazjaliści mieli możliwość wykonania szkieł okularowych według własnego projektu oraz gipsowania "złamanej" ręki czy nogi. Ponadto, uczniowie uczestniczyli w warsztatach udzielania pierwszej pomocy przedmedycznej. W trakcie Dnia Otwartego można było zwiedzić szkołę, porozmawiać z uczniami i nauczycielami, dowiedzieć się, jak wygląda edukacja oraz życie szkolne. Drodzy gimnazjaliści pamiętajcie drzwi naszej szkoły są dla Was zawsze otwarte!!!

-galeria

 
„BEZPIECZNA RODZINA”

Dnia 16 i 18 maja 2017 r. uczniowie klasy I Top/Tor brali udział w zajęciach w ramach projektu „Bezpieczna rodzina”. Projekt realizowany był w ramach Gminnego Programu Profilaktyki, Rozwiązywania Problemów Alkoholowych oraz Przeciwdziałania Narkomani dla miasta Lubina.
Uczniowie mieli okazję uczestniczenia w zajęciach prowadzonych z terapeutą Sekcji Profilaktyki Uzależnień Miejskiego Ośrodka Pomocy Społecznej, podczas którego uzyskali podstawowe informacje dotyczące zjawiska przemocy w rodzinie. Kolejne spotkanie było prowadzone przez instruktora KravMaga. Podczas tych zajęć uczniowie mogli dowiedzieć się jak unikać miejsce i sytuacji niebezpiecznych oraz zobaczyć jak w praktyce można poradzić sobie w przypadku zagrożenia.

-galeria

 
III Dolnośląskie Dni Pionierów Osadnictwa na Ziemiach Odzyskanych

14 maja 2017 r. uczestniczyliśmy w  III Dolnośląskich Dniach Pionierów Osadnictwa na Ziemiach Odzyskanych na Zamku Piastowskim w Legnicy. Uroczystość rozpoczęła msza święta w kościele pw. św. Jana Chrzciciela w Legnicy z udziałem naszego pocztu sztandarowego. Następnie odbył się przemarsz pocztów sztandarowych w towarzystwie orkiestr dętych. Młodzież mogła obejrzeć historyczny sprzęt wojskowy (oryginalny rudy 102), wysłuchać piosenek żołnierskich, patriotycznych i ludowych.

-galeria

 
Wycieczka do Pragi

W dniach 11-12.05.2017 r. odbyła się wycieczka szkolna do Pragi. W wycieczce brali udział uczniowie klas II i III technikum. Wycieczkę zorganizowała: p. B. Jankowska; A. Przybyła; K. Wolak. W programie m. in. zwiedzanie miasta: Wzgórze Petrzyn, Plac Hradczański, Plac Malostrański i kosciół św. Mikołaja, kościół Matki Boskiej Zwycięskiej, Most Karola,  Plac Wacława, Pałac Lucerna, Ratusz Nowomiejski, Teatr Narodowy, Rynek Starego Miasta i inne.

-galeria

 
Pożegnanie absolwentów Technikum im. Wł. St. Reymonta

W piątek 28 kwietna 2017 r. po raz drugi mury naszej szkoły opuścili absolwenci Technikum im. Wł. St. Reymonta: kierunek technik optyk. W oficjalnym pożegnaniu tegorocznych maturzystów wzięli udział ich młodsi koledzy, grono pedagogiczne oraz zaproszeni goście. Uroczystość rozpoczęła pani dyrektor Ewa Zarzycka swoim przemówieniem. Następnie wręczono nagrody dla najzdolniejszych absolwentów, podziękowania za pracę na rzecz szkoły oraz listy gratulacyjne dla rodziców. Po zakończeniu części oficjalnej rozpoczęła się część artystyczna w wykonaniu uczniów klas trzecich pod kierunkiem pani Agnieszki Bielak oraz Bożeny Jankowskiej. Na zakończenie absolwenci otrzymali od młodszych koleżanek i kolegów drobne upominki na szczęście.
Zapraszamy do obejrzenia galerii zdjęć, a maturzystom życzymy połamania piór na czekającym ich już za kilka dni egzaminie maturalnym.

-galeria

 

 
Czternasta edycja Ogólnopolskiego Dnia Przedsiębiorczości

26.04.2017 roku -  Zespół Szkół Ponadgimnazjalnych w Lubinie uczestniczył po raz czwarty w trzynastej edycji Dnia Przedsiębiorczości, którego organizatorem jest Fundacja Młodzieżowej Przedsiębiorczości. Program uzyskał Honorowy Patronat Prezydenta Rzeczypospolitej Polskiej Andrzeja Dudy.

Program skierowany jest do uczniów szkół ponadgimnazjalnych, a jego celem jest sprzyjanie podejmowaniu przez młodych ludzi trafnych decyzji w planowaniu dalszej drogi edukacyjnej i zawodowej. Poprzez udział w programie uczniowie naszej szkoły mają możliwość odbycia kilkugodzinnych praktyk w miejscu pracy, pozyskania informacji o wykształceniu, umiejętnościach i predyspozycjach niezbędnych do wykonywania danego zawodu, a także zapoznania się z organizacją i zarządzaniem firmą.

-galeria

Więcej…
 
« pierwszapoprzednia12345678910następnaostatnia »

Strona 5 z 58


Stworzone dzięki Joomla!. Designed by: business website hosting ticketing system Valid XHTML and CSS.

© 2010   Zespół Szkół Ponadgimnazjalnych w Lubinie. Liceum Profilowane. Szkoła Policealna dla Dorosłych. Szkoła Zawodowa.

Wszelkie prawa zastrzeżone. Wykorzystanie bez zgody autorów zabronione.