forex trading logo

Dziennik elektroniczny

Nabór elektroniczny

Koło Wolontariatu - spotkanie w "Szarotce" w Lubinie

W dniu 6 listopada 2017 r. Koło Wolontariatu pod opieką Pani Bożeny Jankowskiej zorganizowało spotkanie z mieszkańcami MOPS ,,Szartoka" w Lubinie w ramach Międzynarodowego Dnia Postaci z Bajek. Uczennice zaprezentowały najciekawsze bajki, które pozwoliły mieszkańcom powrócić do lat dzieciństwa.

 
Próbny alarm

W trosce o bezpieczeństwo naszych uczniów w ZSP w Lubinie, co roku przeprowadzane są próbne alarmy przeciwpożarowe, połączone z ewakuacją uczniów i pracowników z budynku szkoły. Celem jest przypomnienie zasad postępowania podczas ewentualnego pożaru oraz zachowanie bezpieczeństwa w czasie opuszczania placówki. Tegoroczny alarm został przeprowadzony w dniu 26.10.2017 r. Cała akcja przebiegała bardzo sprawnie i była nadzorowana przez inspektora BHP.

 
Dzień Papieski

W dniu 26 października 2017 r. obchodziliśmy w szkole Dzień Papieski przygotowany przez ks. Jerzego Jastrzębskiego oraz uczniów kl. I technikum. Jak co roku była to wspaniała okazja do refleksji nad codziennością. Dziękujemy wszystkim uczestniczącym w prezentacji słowno-muzycznej i wspólnym radosnym śpiewie „Barki", ulubionej pieśni Papieża. 

 
Finał Powiatu w siatkówce dziewcząt

Dnia 24.10.2017 r. drużyna dziewcząt brała udział w rozgrywkach Powiatu w Piłce Siatkowej, zajmując IV m. Nasza drużyna bardzo dobrze zaprezentowała się na boisku. Gratulacje dla: Kamili Gruchały, Pauliny Jakubik, Natalii Janczyn, Kingi Rusinko, Weroniki Gancarczyk, Klaudii Kozak, Pauliny Teper oraz Joanny Wierzbickiej!

 
DZIEŃ EDUKACJI NARODOWEJ

13 października 2017 r. odbyła się uroczysta akademia z okazji Dnia Edukacji Narodowej oraz 2 rocznicy nadania szkole imienia Władysława Stanisława Reymonta. W czasie uroczystości Pani Dyrektor złożyła życzenia wszystkim pracownikom szkoły oraz wręczyła Nagrody Dyrektora nauczycielom. Część artystyczną przygotowali uczniowie klasy I wraz z wych. Panią Beatą Zawadzką - Ząbkiewicz. Wesoła oprawa przedstawienia wprawiła zarówno nauczycieli, jak i uczniów w dobry humor.

 
Byliśmy w teatrze…

21 września br. zainaugurowaliśmy naszą edukację teatralną  pierwszym w tym roku szkolnym wyjazdem do Legnicy na przedstawienie pt. „Lekcja tańca w Zakładzie Weselno-Pogrzebowym Pana Bamby”.  W Teatrze im. Heleny Modrzejewskiej wystawiono sztukę opartą na tekstach znanych pisarzy czeskich: Bogumila Hrabala oraz Jaroslava Haśka. Spektakl, zrealizowany w konwencji groteski i satyrycznego musicalu, bardzo spodobał się widzom, o czym świadczyły ich owacje na stojąco po zakończeniu przedstawienia.

 
IX edycja Ogólnopolskiego Tygodnia Kariery „Ja na rynku pracy: moje talenty i kompetencje”

W dniach od 16 - 20.10.2017 roku Stowarzyszenie Doradców Szkolnych i Zawodowych RP zorganizowało Ogólnopolski Tydzień Kariery, którego celem jest inspirowanie ogólnopolskich i lokalnych inicjatyw, działań i kreatywności w zakresie budowania karier zawodowych. Z tej okazji uczniowie klasy I technikum wraz z Panią Danutą Szaflińską – Giłyk uczestniczyli w kilkugodzinnych warsztatach zorganizowanych przez Powiatowy Urząd Pracy w Lubinie, które promowały poradnictwo zawodowe oraz pozwoliły odkryć talenty i określić kompetencje młodzieży.

 Uczniowie bardzo aktywnie uczestniczyli w ćwiczeniach pozwalających poznać ich predyspozycje jako osoby przedsiębiorczej, określali atuty i zagrożenia dotyczące prowadzenia własnego biznesu, poznawali także swoje umiejętności i mocne strony zainteresowań zawodowych. Warsztaty z uczniami prowadziła Pani Anna Grygorowicz – doradca zawodowy, natomiast nad ich przebiegiem czuwała Pani Violetta Niemczak – Dąbrowska – Kierownik Referatu Usług Rynku Pracy.

 
« pierwszapoprzednia12345678910następnaostatnia »

Strona 5 z 61


Stworzone dzięki Joomla!. Designed by: business website hosting ticketing system Valid XHTML and CSS.

© 2010   Zespół Szkół Ponadgimnazjalnych w Lubinie. Liceum Profilowane. Szkoła Policealna dla Dorosłych. Szkoła Zawodowa.

Wszelkie prawa zastrzeżone. Wykorzystanie bez zgody autorów zabronione.