forex trading logo

Dziennik elektroniczny

Nabór elektroniczny

OGÓLNOPOLSKA KAMPANIA ODPOWIEDZIALNY KIEROWCA

24 listopada 2017 r. uczniowie klasy III wzięli udział w Ogólnopolskiej Kampanii Odpowiedzialny Kierowca pod opieką Pani pedagog Klaudii Wolak oraz Pani Eweliny Korotyszewskiej. Akcja organizowana przez MOPS w Lubinie miała na celu promowanie trzeźwości na drodze, a przede wszystkim uświadomienie wszystkim, którzy siadają za kierownicą, jak niebezpieczny jest kierowca prowadzący pojazd po spożyciu alkoholu. W czasie spotkania uczniowie mieli możliwość, za pomocą symulatorów jazdy i urządzeń mierzenia refleksu, sami przekonać się jak dużą różnicę w prowadzeniu samochodu wywołuje spożycie alkoholu, które powoduje między innymi opóźnienie refleksu i zaburzenie postrzegania. Udział w zajęciach wzbudził w młodych kierowcach wiele emocji i refleksji.

 
Lekcja w Bibliotece Multimedialnej

W dniu 16 listopada 2017 r. klasa II ortopeda pod opieką p. Bogusławy Zygman wzięła udział w lekcji bibliotecznej w Bibliotece Multimedialnej "Łącznik" przy ul. Odrodzenia. Uczniowie zapoznali się z programem bibliotecznym i zasadami korzystania z programu. Obejrzeli bibliotekę bez książek, w której znajdują się płyty CD z muzyką polską i obcą, oraz bogaty zbiór ebooków. Wszystkie te zbiory można oczywiście wypożyczać do domu na miesiąc w godz. od 10.00 do 18.00. Biblioteka Miejska zaprasza!

 
Światowy Tydzień Przedsiębiorczości - Biznes przy tablicy

W dniach 1319 listopada 2017 r. odbyła się jubileuszowa, dziesiąta edycja Ogólnopolskiego Programu „Otwarta firma – biznes przy tablicy” realizowanego w ramach Światowego Tygodnia Przedsiębiorczości. Nasza szkoła uczestniczyła w nim po raz piąty. Czterokrotnie zostaliśmy laureatami programu zdobywając tytuł "Najaktywniejszej Szkoły w Polsce".

                Celem Światowego Tygodnia Przedsiębiorczosci jest stworzenie środowiska społecznego, które aktywnie wspiera przedsiębiorcze postawy i inicjatywy młodych ludzi. Koordynatorem programu w szkole jest pani Danuta Szaflińska - Giłyk - nauczyciel Podstaw Przedsiębiorczości.
W dniach 1319 listopada 2017 r. odbyło się ponad 30 lekcji prowadzonych przez wolontariuszy- szefów i pracowników 23 firm i instytucji. Wspierali nas przede wszystkim współpracujące z nami  od wielu lat firmy i instytucje, ale także nowe przedsiębiorstwa, pozyskane do realizacji projektu w bieżącym roku szkolnym. Wiele lekcji zorganizowały między innymi: Pani Ewa Zarzycka – Dyrektor ZSP oraz  Panie: Agnieszka Bielak, Bożena Jankowska, Klaudia Wolak i Ewa Majewska, a także Pan Janusz Bolechowski. 

                Realizacja programu Otwarta Firma – biznes przy tablicy była dla przedsiębiorstw i instytucji wspaniałą okazją do promocji oraz do nawiązania nowych kontaktów ze środowiskiem lokalnym. Szkoła nasza otrzymała możliwość wzbogacenia swojej oferty edukacyjnej o ciekawe zajęcia przygotowujące uczniów do planowania ścieżki edukacyjnej. W realizacji programu Otwarta Firma uczestniczyli między innymi:

 • Uniwersytet Zielonogórski,
 • Państwowa Wyższa Szkoła  Zawodowa im. Witelona w Legnicy,
 • Wyższa Szkoła  Bankowa we Wrocławiu,
 • Miedziowe Centrum Kształcenia Kadr w Lubinie,
 • Warsztaty Terapii Zajęciowej KAMELEON Stowarzyszenie „DAĆ NADZIEJĘ” w Lubinie, 
 • Urząd Skarbowy w Lubinie,
 • Powiatowy Urząd Pracy w Lubinie,
 • Powiatowy Rzecznik Konsumentów w Lubinie,
 • Zakład Ubezpieczeń Społecznych Oddział w Legnicy,
 • Recentia – Szkoły, kursy, szkolenia w Lubinie,
 • L.O. Edukacja w Lubinie,
 • POK w Lubinie Dom Maklerski BDM S. A. ,
 • Klub Wysokogórski w Lubinie,
 • Zakład Usług Ortopedycznych „Łapka” w Legnicy,
 • Centrum Optyczne HDO w Głogowie,
 • Firma Szkoleniowo – Usługowa MAR – DAB Marek Dąbal Trzebnice,
 • Pośrednictwo Ubezpieczeniowe Oddział Ergo Hestia Roman Wertelecki w Lubinie,
 • Studio Tatuażu „Different Ink” w Lubinie,
 • Kwiaciarnia IRYS w Lubinie,
 • Pizzeria Dolce Vita w Lubinie.

 

                Za bezinteresowną pomoc w rozwijaniu przedsiębiorczych postaw i inicjatyw
u naszych uczniów bardzo dziękujemy!


 
Inauguracja Światowego Tygodnia Przedsiębiorczości

    13 listopada 2017 r. zorganizowano szkolną Galę, która była inauguracją dziesiątej, jubileuszowej edycji Światowego Tygodnia Przedsiębiorczości pod Honorowym patronatem Ministerstwo Rozwoju. W uroczystości udział wziął Pan Jerzy Więcławski - dyrektor Wydziału Edukacji i Nauki Urzędu UMWD, który w imieniu dr Tadeusza Samborskiego - Członka Zarządu Województwa Dolnośląskiego wręczył list gratulacyjny Pani dyrektor Ewie Zarzyckiej oraz nagrody dla uczniów. Dla przedstawicieli współpracujących ze szkołą firm i instytucji uczniowie przygotowali statuetki i podziękowania, a także występ artystyczny. Szkolnym koordynatorem programu jest Pani Danuta Szaflińska - Giłyk.
Można o nas przeczytać:


http://www.lubin.pl/jedyna-taka-szkola-w-wojewodztwie/

 
II Dolnośląski Zlot Szkół Reymontowskich

W dniach 10 listopada br. w Zespole Szkół Agrotechnicznych w Bożkowie odbył się II Dolnośląski Zlot Szkół Reymontowskich, w którym uczestniczyła Pani Ewa Zarzycka - dyrektor szkoły, Pan Rafał Porzeziński oraz delegacja uczniów pocztu sztandarowego naszej szkoły - Kornelia Delimata, Kornelia Romanow, Milena Drogoś oraz Patryk Wiszniowski. 
    Podczas akademii wręczono uczniom nagrody za udział w konkursie na temat ,,Władysław Stanisław Reymont – życie i twórczość” oraz pamiątkowe dyplomy dla szkół uczestniczących w zlocie. I miejsce w w/w konkursie zdobyła Dominika Czekaj , II miejsce zdobyła Milena Drogoś. Kulminacyjnym punktem akademii było odsłonięcie tablicy upamiętniającej II Dolnośląski Zlot Szkół Reymontowskich. W Gali uczestniczył Pan Tadeusz Samborski – Członek Zarządu Województwa Dolnośląskiego i Pan Jerzy Więcławski – Dyrektor Wydziału Edukacji i Nauki. Gościem honorowym Zlotu była polska aktorka teatralna i filmowa, odtwórczyni roli Tereski w filmowej adaptacji powieści Wł. St. Reymonta „Chłopi”, Pani Irena Karel.
    Zapoczątkowana w listopadzie 2016 roku tradycja corocznych spotkań przedstawicieli szkół noszących imię wybitnego polskiego pisarza oraz miłośników jego twórczości, ma na celu integrację uczestników zlotów oraz krzewienie tradycji i kultury polskiej, zwłaszcza wśród dzieci i młodzieży, tym bardziej istotna jest jej kontynuacja.

 
Rocznica Odzyskania Niepodległości

99 rocznica Odzyskania Niepodległości to dzień ważny dla wszystkich Polaków, dlatego obchody przyjęły w naszej szkole rangę uroczystości dla całej społeczności. Z tej okazji klasa I technikum pod kierunkiem p. Radosława Margasa zorganizowała apel, podczas którego uczniowie dowiedzieli się i przypomnieli sobie drogę jaką pokonała Ojczyzna do niepodległości.

 
Kształcimy przedsiębiorczo

Z radością informujemy, że nasza szkoła juz po raz czwarty zdobyła I miejsce i uzyskała tytuł „Najaktywniejszej Szkoły w programie w Polsce” w wyniku dziewiątej edycji Ogólnopolskiego Programu Otwarta Firma w ramach Światowego Tygodnia Przedsiębiorczości.
    W programie wzięło udział 721 szkół, 84 555 uczniów oraz 2960 firm i instytucji z całej Polski. Koordynatorem programu była Pani Danuta Szaflińska - Giłyk. Udział w programie pozwolił młodzieży zdobyć nową wiedzę, wykształcić umiejętności i postawy warunkujące aktywne uczestnictwo w życiu gospodarczym regionu. Sukces szkoły został osiągnięty dzięki wsparciu wolontariuszy – przedstawicieli firm i instytucji, którzy od wielu lat wspierają rozwijanie postaw przedsiębiorczych u uczniów naszej szkoły, za co serdecznie dziękujemy!

 
« pierwszapoprzednia12345678910następnaostatnia »

Strona 4 z 61


Stworzone dzięki Joomla!. Designed by: business website hosting ticketing system Valid XHTML and CSS.

© 2010   Zespół Szkół Ponadgimnazjalnych w Lubinie. Liceum Profilowane. Szkoła Policealna dla Dorosłych. Szkoła Zawodowa.

Wszelkie prawa zastrzeżone. Wykorzystanie bez zgody autorów zabronione.